شماره تماس 02188811011

باپی کارت

آزمون تافل(Test of English as a foreign language)یکی از معروف ترین و معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی می باشد که توسط موسسه ETS واقع در آمریکا طراحی شده است و مانند آزمون آیلتس برای سنجش مهارت زبان انگلیسی برگزار می شود.اگر کسی قصد مهاجرت به کشورهای آمریکا یا کانادا را داشته باشد و زبان مادری اش انگلیسی نباشد،لازم است در این آزمون شرکت کند و مهارت زبان انگلیسی خود را بسنجد.

در این آزمون چهار مهارت فرد مورد سنجش قرار می گیرد:

مهارت خواندن(reading)

مهارت نوشتن(writing)

مهارت مکالمه(speaking)

و مهارت شنیداری(listening)

این مهارت ها برای شخصی که قصد تحصیل یا اشتغال در یک کشور انگلیسی زبان را دارد،ضروری می باشد و با این سنجش تشخیص می دهند که فرد می تواند در مهاجرت خود موفق شود یا خیر.

 

 

در دنیا نزدیک به 30 میلیون نفر از سراسر دنیا در آزمون تافل شرکت می کنند و توانایی خود را مورد سنجش و بررسی قرار می دهند.این آزمون در 130 کشور دنیا و در بیش از 9 هزار موسسه و دانشگاه برگزار می شود.

مدرک تافل 2 سال اعتبار دارد.یعنی تا 2 سال می توان مدرک را به موسسه مد نظر ارائه داده و از مزایای آن بهره مند شد،اما اگر بیشتر از 2 سال از اعتبار مدرک گذشته باشد لازم است شخص مجددا در آزمون تافل شرکت کند.

آزمون تافل به دو صورت اینترنتی(Ibt) و کاغذی(Pbt) برگزار می شود و برخلاف آیلتس که به دو فرمت آکادمیک و جنرال است،آزمون تافل فقط به فرمت آکادمیک ارائه می شود.در ایران به صورت اینترنتی برگزار می شود و لازم است با موسسه های مرتبط هماهنگ شود.پاسخ ها به صورت مستقیم برای ETS ارسال و توسط کارشناسان موسسه تصحیح می شود.بنابراین تفاوت اصلی آیلتس با تافل در اینترنتی بودن تافل می باشد.

 

 

آزمون تافل در مقیاس 0 تا 120 نمره دهی می شود؛یعنی به هر بخش نمره ی 0 تا 30 تعلق می گیرد.در دو بخش خواندن و شنیدن بر اساس جواب ها صحیح و در دو بخش مکالمه و نوشتن بر اساس تشخیص کلی کارشناسان نمره دهی انجام می شود.

در این آزمون رد شدن معنا ندارد و شما بر اساس نمره ای که به دست آورده اید سنجیده می شوید.حداقل نمره از 60 شروع می شود و نمره ی مناسب برای پذیرش اکثر دانشگاه ها 80 و 85 به بالا می باشد.کارنامه ی نهایی شما به صورت اینترنتی در اختیارتان قرار می گیرد و اگر اعتراض داشته باشید با پرداخت هزینه ی لازم،پاسخنامه ی شما را دوباره بررسی می کنند.

پرداخت هزینه ی ثبت نام:

برای پرداخت هزینه می توانید به راحتی از سایت باپی کارت اقدام کنید و بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز مابقی کار را به ما بسپارید تا همان روز هزینه را پرداخت و ثبت نام شما را تکمیل کنیم.

تعداد بازید : 108

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرا باید به باپی کارت اعتماد کنیم؟

پشتیبانی 24 ساعته
هفت روز هفته، 24 ساعته
دارای مجوز های قانونی
دارای نماد اعتماد و ساماندهی
تضمین امنیت خدمات
تضمین امنیت در ارائه خدمات
Layer 1