شماره تماس 02188811011

باپی کارت

آزمون PTE یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی زبان است که مخفف The Pearson Test Of English می باشد.سازمان پیرسون که ناشر مجموعه کتاب های Longman می باشد،این آزمون را برگزار می کند و کسانی که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی و استرالیا دارند می توانند برای سنجش مهارت زبان انگلیسی خود در این آزمون شرکت کنند.

PTE مانند آیلتس و تافل از اعتبار بالایی در دنیا برخوردار است و بسیاری از دانشگاه ها و موسسات مدرک آن را از متقاضی می پذیرند.اما با این حال برخی از کشورها فقط آیلتس یا تافل را قبول دارند به طور مثال کانادا مدرک PTE را نمی پذیرد و در مقابل استرالیا و نیوزلند به طور رسمی اعلام کردند که این مدرک را قبول دارند.بنابراین لازم است قبل از انتخاب آزمون حتما راجع به دانشگاه یا موسسه مورد نظرتان تحقیق کرده و بدانید مدرک کدام آزمون را قبول دارند تا برای همان آزمون آماده شوید و ثبت نام کنید.

 

 

برخلاف آیلتس و تافل که به دو صورت کاغذی و کامپیوتری برگزار می شوند،آزمون PTE فقط به صورت کامپیوتری برگزار می شود،ساختار سوالات آن با تافل تفاوت دارد و نسبت به آیلتس و تافل کمی آسان تر است به همین دلیل از محبوبیت بالایی میان داوطلبان برخوردار است.

 

انواع آزمون PTE:

به طور کلی PTE در 3 نوع برگزار می شود:

PTE general

PTE academic

PTE young learners

هر کدام از این آزمون ها برای مقاصد خاص برگزار می شوند و لازم است متقاضی نوع آزمون خود را با توجه به هدف مهاجرتی خود انتخاب کند.

آزمون آکادمیک شامل 3 بخش می باشد.بخش اول نوشتن و مکالمه،بخش دوم خواندن و بخش سوم شنیدن می باشد.

آزمون جنرال در 2 بخش برگزار می شود؛بخش اول نگارش و بخش دوم مکالمه است که توسط یک بازرس بررسی می شود.

آزمون کودک و نوجوان برای گروه سنی 6 تا 13 سال می باشد و در 4 سطح و به صورت سرگرمی و در قالب یک بازی برگزار می شود.

 

 

مراکز برگزاری آزمون PTE:

این آزمون در حدود 50 کشور و 250 مرکز برگزار می شود و متاسفانه در ایران برای این آزمون مرکزی وجود ندارد و با توجه به اینکه امکان تست دادن به صورت آنلاین و غیرحضوری وجود ندارد،لازم است داوطلبان ایرانی برای شرکت در آزمون در یکی از مراکز کشورهای همسایه مانند امارات،ترکیه و یا آذربایجان حضور پیدا کنند.(هزینه ی شرکت در آزمون ترکیه از دبی پایین تر است).

کسب نمره ی 65 در آزمون PTE معادل کسب نمره 7 در آیلتس می باشد و به باور بسیاری،کسب نمره 65 در این آزمون ساده تر از کسب نمره 7 در آیلتس است.

 

نحوه ثبت نام در آزمون PTE:

برای ثبت نام در آزمون لازم است در سایت PTE حساب کاربری ایجاد کنید.

سپس تاریخ آزمون،نوع آزمون و مرکزی که می خواهید در آن آزمون دهید را انتخاب کنید و سایر اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

برای پرداخت هزینه می توانید اطلاعات مورد نیاز را درسایت باپی کارت ثبت کنید و هزینه را به ریال واریز کنید،ما هزینه ی ثبت نام شما را در سایت PTE پرداخت کنیم و به راحتی ثبت نام شما تکمیل می شود.

تعداد بازید : 99

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرا باید به باپی کارت اعتماد کنیم؟

پشتیبانی 24 ساعته
هفت روز هفته، 24 ساعته
دارای مجوز های قانونی
دارای نماد اعتماد و ساماندهی
تضمین امنیت خدمات
تضمین امنیت در ارائه خدمات
Layer 1