شماره تماس 02188811011

باپی کارت

آزمون تافل و آزمون آیلتس هر دو از معتبرترین آزمون های زبان بین المللی در سطح دنیا می باشند و برای سنجش مهارت زبان خارجی متقاضیان برگزار می شوند.بسیاری از افرادی که در این آزمون ها شرکت می کنند قصد مهاجرت به آمریکا،کانادا و یا کشورهای اروپایی را دارند.بنابراین لازم است بدانیم کدام آزمون برای پذیرش در کدام کشورها بهتر است،کدام آزمون ساده تر است و یا هزینه ی آزمون ها چه تفاوتی با هم دارد.در این مقاله به بررسی تفاوت های آیلتس و تافل می پردازیم.

 

 

برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا،مدرک تافل بهتر است یا مدرک آیلتس؟

در مورد آمریکا از هر دو مدرک می توانید استفاده کنید که  به مقطع تحصیلی مورد نظر شما بستگی دارد.برای مثال برای مقطع کارشناسی مدرک آیلتس و برای کارشناسی ارشد و دکتری مدرک تافل لازم است.

یکی دیگر از کشورهایی که امروزه میزبان مهاجریان زیادی می باشد،کانادا است.کانادا جزء معدود کشورهایی است که راحت به ایرانیان ویزا می دهد به همین دلیل دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند.مدرک مورد قبول در کانادا آیلتس با نمره ی 6 می باشد.

همچنین کشورهای اروپایی و آلمان نیز از مدرک آیلتس برای پذیرش افراد استفاده می کنند.

در مورد کشور استرالیا،هر دو مدرک آزمون آیلتس و تافل کاربرد دارند و حتی بسیاری مدرک آزمون PTE را با خود می برند چرا که کشورهای استرالیا و نیوزلند مدرک این آزمون را معتبر می دانند.(در مورد آزمون PTE قبلا به طور کامل توضیح داده ایم)اما بیشتر متقاضیان مهاجرت به استرالیا در آزمون تافل شرکت می کنند.

به طور کلی اغلب دانشگاه های آمریکا مدرک تافل را ترجیح می دهند اما آیلتس در کشورهای اروپایی محبوبیت بیشتری دارد.پس مهم ترین مطلب این است که بدانید دانشگاه مورد نظرتان کدام مدرک را از شما می پذیرد و با توجه به این موضوع در همان آزمون شرکت کنید.

 

 

یکی از تفاوت های آزمون تافل و آیلتس در نحوه ی برگزاری امتحان می باشد.آزمون تافل فقط به صورت کامپیوتری برگزار می شود و باید جواب ها را در کامپیوتر وارد کنید اما آیلتس هم آزمون کتبی دارد و هم کامپیوتری.یعنی به شما حق انتخاب داده تا هر نوع آزمون را که ترجیح می دهید انتخاب کنید.اگر سرعت تایپ بالایی دارید یا دست خطتان خوب نیست تافل گزینه ی بهتری برای شما می باشد.

یکی دیگر از تفاوت ها در پاسخ بخش های خواندنی و شنیداری است؛در آزمون آیلتس باید خودتان جواب بنویسید ولی در تافل جواب ها چند گزینه ای هستند و می توانید یک گزینه را انتخاب کنید.بنابراین اگر با پاسخ های چند گزینه ای راحت ترید می توانید تافل را انتخاب کنید.

دیگر تفاوت دو آزمون در متن های بخش خواندنی می باشد.آیلتس در این بخش از متون علمی و بخش هایی از مجلات و روزنامه ها استفاده می کند.اما در تافل فقط از متون علمی استفاده می شود که دایره ی لغات سخت تر و پیچیده تری دارند.بنابراین در این بخش آیلتس ساده تر از تافل می باشد و اگر مهارت خواندن بالایی ندارید بهتر است در آیلتس شرکت کنید.

 

در نتیجه؛آیلتس یا تافل؟

آزمون تافل و آیلتس هر دو از معروف ترین و معتبرترین آزمون های بین المللی زبان انگلیسی می باشند و هر دو آزمون از 4 بخش شنیداری،گفتاری،خواندن و نوشتن تشکیل شده اند که همان طور که گفته شد در این بخش ها تفاوت هایی با یکدیگر دارند.هم چنین همان طور که گفته شد کشورهای مختلف درپذیرش از متقاضی ممکن است مدرک آیلتس را بخواهند و برخی ممکن است فقط تافل را قبول داشته باشند.

برای شرکت در آزمون زبان لازم است با توجه به موارد گفته شده تصمیم گیری و اقدام کنید تا بهترین نتیجه را ببینید.

تعداد بازید : 245

اشتراک گزاری

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرا باید به باپی کارت اعتماد کنیم؟

پشتیبانی 24 ساعته
هفت روز هفته، 24 ساعته
دارای مجوز های قانونی
دارای نماد اعتماد و ساماندهی
تضمین امنیت خدمات
تضمین امنیت در ارائه خدمات
Layer 1