شماره تماس 02188811011

باپی کارت

یکی از معتبرترین آزمون های سنجش توانایی افراد در زبان انگلیسی،آزمون GRE می باشد.این آزمون که مخفف Graduate record examination می باشد توسط شرکت ETS برگزار می شود.این شرکت آزمون GRE را اینگونه تعریف کرده است:هوشمندانه ترین روش برای ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی و کسب و کار.در ادامه ی این مقاله به معنای این تعریف و توضیحات مربوط به آزمون GRE می پردازیم.

آزمون GRE در حال حاضر جزء معتبرترین آزمون های زبان می باشد و بسیاری از دانشگاه های دنیا به خصوص دانشگاه های آمریکا و کانادا از شما درخواست نمره ی آزمون GRE می کنند.البته هنوز بعضی از موسسات کسب و کار این مدرک را قبول ندارند که روز به روز از تعدادشان کاسته می شود.افرادی که قصد ادامه تحصیل در مدرک کارشناسی ارشد و دکتری دارند(به جز رشته های علوم پزشکی و حقوق)باید مدرک زبان داشته باشند و می توانند در آزمون GRE شرکت کنند.حتما متقاضیان باید قبل از انتخاب آزمون زبان،موسسه مقصد خود را برسی کنند و بدانند که مدرک چه آزمونی را معتبر می دانند.این آزمون در دو حالت کامپیوتری و کتبی برگزار می شود و به دو نوع کلی تقسیم بندی می شود.

 

 

آزمون GRE در دو نوع برگزار می شود:

آزمون جنرال(general) و آزمون سابجکت(subject).

آزمون اصلی که به نام آزمون GRE می شناسیم،همان آزمون جنرال می باشد.در حال حاضر در ایران آزمون کتبی برگزار نمی شود و فقط به صورت اینترنتی آزمون برگزار می شود.تقریبا آزمون هر هفته در زمان های از قبل مشخص شده برگزار می شود و می توانید با ثبت نام در مراکز برگزارکننده،در آزمون شرکت کنید.

آزمون جنرال شامل سه بخش اصلی می باشد:

1.Quantitative(استدلال کمی و ریاضیات)

2.VerbaL(استدلال کیفی و درک زبانی)

3.Analytical Writing(بخش نوشتاری تحلیلی)

 

آزمون سابجکت مخصوص رشته های تخصصی مانند شیمی،زیست شناسی،ادبیات،فیزیک و روان شناسی می باشد و اگر دانشگاه مورد نظرتان لازم بداند،باید در این آزمون شرکت کنید و خودتان را تخصصی مورد بررسی قرار دهید.در حال حاضر سازمان سنجش سه مرتبه در سال(در سه ماه اکتبر،سپتامبر و آوریل) این آزمون را برگزار می کند و اگر نیت شرکت در این آزمون را دارید باید به موقع اقدام کنید زیرا به دلیل استقبال بالا صندلی ها زود پر می شوند.آزمون سابجکت فقط به صورت کتبی می باشد و برای پاسخ اشتباه نمره منفی لحاظ می شود.بنابراین سطح  رقابت آزمون بالاست و بهتر است زمانیکه آمادگی لازم را دارید شرکت کنید.

 

 

نحوه پرداخت هزینه آزمون GRE:

هزینه ی آزمون GRE حدود 150 دلار می باشد و اگر بعد از ثبت نام قصد تغییر تاریخ را داشته باشید باید حدود 50 دلار اضافه پرداخت کنید.

برای پرداخت هزینه اگر مستر کارت یا ویزا کارت داشته باشید می توانید به طور مستقیم اقدام کنید؛در غیر این صورت می توانید از طریق سایت باپی کارت اقدام کنید.به این صورت که ابتدا در سایت عضو می شوید و حساب کاربری خود را ایجاد می کنید.

سپس از بخش “ثبت نام در آزمون های بین المللی” وارد بخش آزمون GRE شوید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.بعد از پرداخت هزینه به ریال،تیم باپی کارت ادامه ی فرآیند ثبت نام شما را انجام خواهد داد.

تعداد بازید : 140

پیام شما

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چرا باید به باپی کارت اعتماد کنیم؟

پشتیبانی 24 ساعته
هفت روز هفته، 24 ساعته
دارای مجوز های قانونی
دارای نماد اعتماد و ساماندهی
تضمین امنیت خدمات
تضمین امنیت در ارائه خدمات
Layer 1